Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Zasady treningów
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Zasady treningów

Zasady treningów 4 lata temu #4146

Zasady treningów CHRZL/DGCZ w Lublinie, do zastosowania w innych oddziałach DGCZ:

1 Treningi nie są obowiązkowe,  nie każdy członek CHRZL/ DGCZ musi umieć walczyć, jednakże jak już się na to decyduje musi umieć robić to dobrze,wszechstronnie i bezpiecznie. Dlatego w trakcie treningów przykładamy się do poszczególnych ćwiczeń i wykonujemy je w 100%.
2 Treningi niedzielne(przynajmniej 1 w miesiącu) są obowiązkowe dla wszystkich walczących, treningi dodatkowe w trakcie tygodnia tylko dla osób chętnych.
3 Szanujemy swój czas i nie spóźniamy się na treningi, nieusprawiedliwione niczym konkretnym spóźnienie dłuższe niż 15min. może skutkować zakazem uczestnictwa w danym treningu.
4 W trakcie treningu na sali obowiązkowe jest miękkie obuwie na zmianę i ciemny(najlepiej czarny) strój sportowy.
5 W trakcie sparingów obowiązuje zasada maksymalnego opancerzenia, zakładamy wszystkie niezbędne ochraniacze by wyeliminować przypadkowe kontuzje!
6 Osoby które nie posiadają swojego sprzętu treningowego, bądź jakichś jego elementów mogą korzystać z dostępnego sprzętu treningowego CHRZL. Jednakże w trakcie korzystania z w/w ekwipunku zobowiązane są do wykonania napraw, bądź odkupienia w przypadku jego uszkodzenia.
7 Korzystanie z uzbrojenia czy elementów wyposażenia innych osób tylko za ich z zgodą i z zobowiązaniem do wykonania napraw lub odkupienia w przypadku ich uszkodzenia.
8 Osoby nieletnie (powyżej 16 roku życia) mogą trenować tylko za pisemną zgodą rodziców/opiekunów prawnych.
9 Na treningu słuchamy osoby prowadzącej, skupiamy się na ćwiczeniach. Czas na plotki i pogaduchy jest przed i po treningu a nie w jego trakcie!
10 Wszyscy początkujący zobowiązani są do zapewnienia sobie prostego drzewca/kija dł. min. 2-2,5m do nauki walki włócznią.
11 Salę treningową i nasz magazyn uzbrojenia pozostawiamy w co najmniej takim samy porządku jak zastaliśmy, wszystkie sprzęty odkładamy na wyznaczone miejsce.
12 W sparingach , jeśli nie są to walki DESW staramy się używać hełmów, oszczędzając maski szermiercze.
Swar!!
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc, 1 tydzień temu przez Kniaź Sławomir.

Odp: Zasady treningów 4 lata temu #4164

Dołożyłem punkt 10 gdyż jest to najczęściej niszczony a zarazem najłatwiejszy do załatwienia sprzęt treningowy. Także panowie mobilizować się i ruszyć dupę do lasu po kilka prostych kiji!
Swar!!
Ostatnio zmieniany: 4 lata temu przez Kniaź Sławomir.

Odp: Zasady treningów 1 miesiąc, 3 tyg. temu #14160

Naniosłem kilka drobnych poprawek na regulamin, więc proszę się z nim jeszcze raz zapoznać.
Ustaliliśmy już jakiś czas temu, że wzorem grup zajmujących się HEMA/DESW by odróżnić to co robimy od szermierki sportowej obowiązuje strój sportowy w ciemnych kolorach(najlepiej czarny), także wszelką pstrokaciznę zostawcie sobie do innych form aktywności. Czarną koszulkę ma w szafie każdy facet .
Przypominam też o porządkach, bo niektórzy mają z tym widocznie problem. Jakiś czas temu umówiliśmy się że rzucenie sprzętu w niewłaściwe miejsce(podłoga itp.) i pozostawienie po sobie nieporządku autor w/w płaci karne 5zł, zaczynamy znów konsekwentnie pobierać tą opłatę.
Swar!!

Odp: Zasady treningów 1 miesiąc temu #14359

Przeniosłem temat do działu otwartego forum, by nowi kandydaci też mieli możliwość poznać powyższe zasady. Starym wyjadaczom też nie zaszkodzi odświeżyć sobie te informacje .
Swar!!
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.47 sekundy