Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/grody/domains/woje.pl/public_html/forum/templates/grofgg123/functions.php on line 557 Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej :: Temat: FAQ-najczęściej zadawane pytania. (1/1)
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: FAQ-najczęściej zadawane pytania.

FAQ-najczęściej zadawane pytania. 1 rok 8 miesiąc temu #11222

  • Kniaź Sławomir
  • Kniaź Sławomir Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Posty: 2899
  • Otrzymane podziękowania: 48
  • Oklaski: 34
W związku z naborem do drużyny spotykamy się z różnymi pytaniami, by ułatwić sprawę ewentualnym kandydatom przygotowaliśmy tzw. FAQ ( odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania):

1 W jakich miastach działacie?
Nasze treningi i spotkania odbywają się w chwili obecnej w Lublinie, Chełmie i Warszawie. Część naszych drużynników mieszka także w innych miastach. Działaliśmy też przez kilka lat w Zamościu i Krakowie. Jeśli chcielibyście w swoim mieście założyć oddział naszej drużyny to służymy radą i pomocą.

2 Co zrobić by do was dołączyć?
Wystarczy przyjść na nasze spotkanie/trening. Informacje o miejscu i czasie znajdziesz w zakładce "Kontakt" na naszej stronie www. Zawsze możesz zadzwonić, napisać maila lub wiadomość na FB. Obecność na kilku pierwszych spotkaniach/treningach do niczego nie zobowiązuje, Ty poznajesz nas, naszą działalność i zasady funkcjonowania my poznajemy Ciebie. Po 4 spotkaniach decydujemy, czy chcemy byś do nas dołączył/dołączyła. Wówczas zaczynasz z naszą pomocą kompletować niezbędny ekwipunek zgodnie z naszymi standardami, rozpoczynasz naukę walki, rzemiosł zgodnie z twoimi zainteresowaniami.
Grupa funkcjonuje przede wszystkim na zasadach koleżeńskich, dlatego ważne jest aby zostać zaakceptowanym przez pozostałych członków DGCZ.


3 Co trzeba mieć na treningu?
Na początek wystarczy strój sportowy i obuwie na zmianę, z czasem przydadzą się ochraniacze i inny sprzęt, ale to wyjaśni już wam osoba prowadząca treningi.

4 Ile kosztuje ekwipunek?
Nie ma wyszczególnionego cennika, bo można używać zarówno rzeczy prostszych i tańszych, jak i sprzętu drogiego. Koszt minimalny podstawowego, prostego stroju męskiego lub kobiecego to wydatek ok 800zł, podstawowy ekwipunek bojowy( tarcza, włócznia. topór, gruba tunika, rękawice, prosty hełm wraz z wyściełaniem) to ok 2500zł. Górnych granic wydatków nie ma, gdyż można kupić np. replikę miecza za 800zł jak i za 18000. Wyżej opisane rzeczy kompletuje się z czasem(jedni szybciej drudzy wolniej), nikt nie każe wam od razu wszystkiego kupować.

5 Czy każdy musi walczyć?
Nie, mile widziane są również osoby nie zainteresowane walką. Dla nich też znajdzie się ciekawe zajęcie takie jak np. łucznictwo czy różne rzemiosła historyczne.

6 Czy są jakieś składki i ile wynoszą?
Miesięczna składka wynosi 25zł dla mężczyzn i 10 zł dla kobiet. Nie ma składki wpisowej, natomiast przyjęte jest, że pierwsze 3 miesiące płacimy z góry.

7 Jaki wiek muszą mieć kandydaci?
Minimum 16 lat(z pisemną zgodą rodziców), jednakże preferujemy osoby pełnoletnie. Przyjmujemy również osoby młodsze gdy przystępują do grupy wraz z rodzicem. Górnej granicy wieku nie ma.

8 Czego wymagacie od kandydatów?
Od naszych kandydatów wymagamy chęci do działania i szczerej motywacji. Bez problemu dzielimy się wiedzą, zawsze staramy się pomagać osobom zaczynającym swoją zabawę w odtwórstwo. Jednakże jak już zdecydujecie się przystąpić do DGCZ to oczekujemy zaangażowania. Nie chcemy w naszych szeregach osób konfliktowych, leniwych, o słomianym zapale, nie mamy czasu dla ludzi, którzy nie mają czasu!

9 Czy jesteście formalną organizacją?
Tak, jesteśmy częścią Chorągwi Rycerstwa Ziemi Lubelskiej- zarejestrowanego stowarzyszenia z wpisem do KRS. CHRZL to stowarzyszenie które prowadzi kilka projektów rekonstrukcyjnych. Część naszych drużynników odtwarza także inne epoki historyczne m.in. XIII, XV i XVII wiek.

10 Ile osób liczy grupa?
Liczba nie jest stała, ale od kilka lat jest to ok 35-40 osób. Przez ponad 15 lat funkcjonowania drużyny przez jej szeregi przeszło ok 200 osób.

11 Kim są członkowie DGCZ?
Jesteśmy grupą apolityczną i areligijną. Skupiamy w swoich szeregach ludzi różnych zawodów, pochodzenia i wykształcenia. Są wśród nas m.in. historycy, archeologowie, informatycy, przedsiębiorcy, funkcjonariusze mundurowi, nauczyciele, studenci i uczniowie. Wszystkich nas łączy wspólna pasja i zamiłowanie do historii.
Swar!!
Ostatnio zmieniany: 4 miesiąc 3 tygodni temu przez Kniaź Sławomir.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.185 s.