Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/grody/domains/woje.pl/public_html/forum/templates/grofgg123/functions.php on line 557 Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej :: Temat: Drużyna Grodów Czerwieńskich- formy aktywności . (1/1)
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Drużyna Grodów Czerwieńskich- formy aktywności .

Drużyna Grodów Czerwieńskich- formy aktywności . 7 lata 2 miesiąc temu #540

  • Kniaź Sławomir
  • Kniaź Sławomir Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 2899
  • Otrzymane podziękowania: 48
  • Oklaski: 34
Oto kilka propozycji tego czym można zająć się w ramach odtwórstwa wczesnego średniowiecza:

Woj- uczy się bezpiecznego i skutecznego fechtunku, walki indywidualnej jak i w szyku. Grupa nasza stawia na wszechstronność dlatego kandydat na woja uczy się walki przy użyciu włóczni, topora duńskiego, zestawu tarcza+ topór/czekan, tarcza + miecz. Każdy woj ponadto musi umieć strzelać z łuku oraz miotać oszczepem.

Łucznik/łuczniczka- uczy się i doskonali umiejętność strzelania z łuku. Grupa nasza używa tylko poprawnych historycznie replik łuków wczesnośredniowiecznych wykonanych z materiałów naturalnych. Nasi łucznicy regularnie trenują także strzelanie przy użyciu strzał z pacynami do poruszających się zbrojnych by wykorzystać te umiejętności w trakcie terenowych imprez fabularyzowanych np."Wilczy Trop".

Rzemieślnik- może się zająć wyrobem krajek i haftów, kowalstwem, wyrobem ceramiki, obróbką kości, rogu, szewstwem. To tylko kilka propozycji rzemiosł, ostateczny wybór należy do samych zainteresowanych .

Cywil- zajmuje się odtwórstwem życia codziennego, w trakcie wyjazdów drużyny pomaga w obozie oraz kuchni. W trakcie imprez w formie przemarszu pełni rolę tragarza, ewentualnie sługi.Może zająć się również ziołolecznictwem, warzeniem piwa. Mile widziane byłyby również osoby muzykalne potrafiące śpiewać czy grać na instrumentach.

To tylko luźne propozycje, wszak nikt nie zabroni wojowi śpiewać czy warzyć piwo , to czym się zajmiecie w ramach szeroko rozumianej rekonstrukcji historycznej zależy tylko od Was samych . Grupa zawsze służy radą i pomocą osobom które swoją pracą chcą wnieść coś nowego, pozytywnego w jej działalność.
Swar!!
Ostatnio zmieniany: 2 lata 8 miesiąc temu przez Kniaź Sławomir.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.157 s.